במהלך השנים פגשתי עשרות בעלי עסקים. רבים מהם רוצים להגדיל את הנוכחות ברשתות החברתיות ולקדם את המוצר או השירות שלהם – כמה שיותר מהר, לכמה שיותר אנשים (: כולנו רוצים את זה נכון? בכל המקרים האלו אני נאלצת לעצור קצת את הסוסים – ולא תמיד אוהבים אותי על זה... עכשיו, בעידן הקורונה שנפלה עלינו מהשמיים... נושא האסטרטגיה חשוב אפילו יותר – העולם השתנה ומשתנה כל העת וצריך "לחשב מסלול מחדש" וזה נכון לכל בעלי העסקים...כולל אותי (:

קרא עוד

כשמדברים על שיווק אורגני בעצם מדברים על תוכן. מדברים על כתיבה של תכנים, על כתיבה של מאמרים ומידע באתר האינטרנט שלכם, על כתיבה של בלוג העוסק בעולם התוכן של העסק שלכם וכמובן שעל כתיבה ברשתות החברתיות – בדף העסקי בפייסבוק, באינסטגרם ובכל הרשתות האחרות שציינתי לעיל הכתיבה יכולה להיות שונה בכל פלטפורמה ומשתנה בהתאם למהות של כל פלטפורמה דיגיטלית ואני אסביר: אין דין כתיבת מאמר ארוך ומפורט באינטרנט לכתיבה של פוסט באינסטגרם – שהוא בדרך כלל קצר יותר ומטרתו להעביר גם בצורה ויזואלית מרשימה את המסר העסקי. אין דין בלוג – שבמקרים רבים כתוב בנימה אישית ואינטימית יותר לפוסט שעולה בדף פייסבוק מקצועי.

קרא עוד

זוכרים שדיברתי על הקידום האורגני? עד כמה חשוב התוכן שאנחנו מעלים וכמה הוא ממצב אותנו כבעלי מקצוע, כמומחים בתחום וככתובת לשאלות? כל זה נכון וחשוב מאין כמוהו אבל כדי להשלים את השיווק, עולם השיווק הדיגיטלי מעניק לנו את האפשרות להגיע בדיוק ללקוחות האלו שאנחנו מבקשים להגיע אליהם. לאותם לקוחות אידאלים שהם קהל היעד האופטימלי לעסק שלי.

קרא עוד

מכל המאמרים שהעליתי לאחרונה העוסקים בשלבי העבודה הנכונים כאשר משווקים ברשתות חברתיות עולה נושא מאד משמעותי – חשיבותו של הסדר ושל העקביות וההתמדה בשיווק. כאשר מחליטים להשתמש בפלטפורמות הרשתות החברתיות זה לא מספיק להעלות פרסום פעם ב... ללא כל התוויה הגיונית (אסטרטגייה שיווקית) ובספונטניות מלאה, שכולנו יודעים כי היא הולכת ונעלמת עם הזמן – כמו גם ההתלהבות עד שמגיעים למצב שהנושא נדחק לקרן זווית ונזנח...

קרא עוד